projekty domów z podwójnym garażem


Garaże blaszane są w ostatnich okresach niezwykle modne i ich nabycie jest o sporo tańsze i sprawniejsze niż budowa drewnianych garażów w tradycyjnym stylu. Są banalne w instalacji i nie mają tak wielu uwarunkowań prawnych. Niektóre z nich można wyraźnie postawić bez wymagań pozwoleń na konstrukcję.

KOSZTA ZWIĄZANE Z GARAŻEM BLASZAKIEM

To jak mnóstwo będzie kosztowało ukończenie garażu blaszanego zależne jest od kilku elementów. Ewidentnie kluczowy jest tu typ blachy i jej kolor. Tanim rozwiązaniem są grupy wersje zrobione z drobnej nie kolorowej, wykonane w jednospadowy dach. Trwalsze i lepszej gatunku są garaże wykonane z grubej blachy ocynkowanej, która zapewnia idealną osłonę przed korodowaniem czy innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepsze pod względem jakości i odporności są garaże ocieplane z dachem dwuspadowym. Są zdecydowanie bardziej funkcjonalne i wyróżniają się również o wiele ładniejszym wyglądem. Elementem kolejnym jest rozmiar garażu oraz jego zastosowanie. Rzecz jasna im wyższy będzie blaszak z tym większymi wydatkami finansowymi trzeba się liczyć.

ZALETY I WADY BLASZAKÓW

Najważniejszą zaletą garażu blaszanego jest niski koszt zakupu i banalny montaż. Oprócz tego niektórzy decydują się nawet na odrębne zbudowanie takiego typu budynku, co nie jest aż tak trudne przy posiadaniu odpowiedniego wyposażenia i zdolności. Pozytywem jest także czas wykonania. Garaże, które mają w najwyższym stopniu typowe rozmiary są sprowadzane do zaciekawionych osób praktycznie w czasie jednego dnia. Dodatkowo kolosalną cechą na plus jest opcja przenoszenia blaszaka oraz ich łatwego przewozu z punktu do punktu , a to na skutek tego, że nie dysponują trwałych fundamentów. Do minusów garażów blaszanych można zaliczyć ich lekkość, co z pewnością nie zabezpiecza ich w wypadku dużych burz. Ponadto nie są one zbyt dobrze urządzone w zabezpieczenia przed stratą mienia. Mogą być prostym łupem dla złodziei. Kwestią istotną, zwłaszcza zimą, jest także to, że temperatura powietrza w garażu blaszanym nieogrzewanym jest taka sama jak na zewnątrz, więc jego ściany nie ochraniają poprawnie pojazdu przed przymrozkami. Ogólnie natomiast górują korzystne cechy tego popularnego i funkcjonalnego budynku, który prócz pełnienia roli garażu może być również świetnym pomieszczeniem gospodarczym.

Copyright © 2017 sprzedam garaż blaszany